Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (112 komentářů)

Julie, (08. 07. 2013 05:01) Reagovat
[quote name="Sue"]Jsem v osmém měsíci těhotenství a začala mě příšerně pálit žáha. už předtím mě občas pálila (až v těhotenství), ale nebylo to nic hrozného, ale teď je to fakt hodně a vůbec nevím, co na to, abych to zmírnila. Vím, že pálení žáhy je časté v těhotenství, tak jsem se chtěla zeptat, jestli vám někomu na to něco pomáhalo, nebo jste to prostě přetrpěly. Snad zase po porodu pálení žáhy zmizí...[/quote]V těhotenství jsem také trpěla pálením žáhy, ale mě většinou pomohlo něčím to zajíst. Už ale ani nevím, co konkrétně jsem na to jedla. Vím, že to nebylo nic konkrétního.
Karolína, (11. 07. 2013 13:21) Reagovat
donedávna jsem ani nevěděla pořádně, co znamená, když pálí žáha, ale zato v poslední době mě to dost bere. Nevím proč tak najednou a v takové intenzitě:(
Linda, (16. 07. 2013 03:50) Reagovat
[quote name="Karolína"]donedávna jsem ani nevěděla pořádně, co znamená, když pálí žáha, ale zato v poslední době mě to dost bere. Nevím proč tak najednou a v takové intenzitě:([/quote]A nezměnila jste nějak zásadně jídelníček? Tím by to také mohlo být. Jinak mě nic jiného nenapadá...
Veronika, (16. 07. 2013 10:08) Reagovat
Slyšela jsem velmi zajímavou přednášku o pálení žáhy.Že je původce stres a funguje to asi takto: Při stresu se zvýší napětí svalů, kyselina ze žaludku jde nahoru, odrovná Vám jícní výstelku a vás pálí žáha. Vy si zajdete k lékaři – do lékárny,dostanete pilulku, vodičku,… ta vám zneutralizuje obsah žaludku a vy nemůžete trávit ( jídlo tam zůstává ) dokud se kyselina neobnoví,takže zase bolest břicha - nevolno,těžko…. Navíc Vám pilulka vybije dobré ,, broučky „ ( viz pohádka Byl jednou jeden život ), vás žáha nepálí, máte zamaskované simtomy, nemůžete trávit a máte vybitou žaludeční imunitu,….
Zdena, (26. 07. 2013 05:00) Reagovat
[quote name="Veronika"]Slyšela jsem velmi zajímavou přednášku o pálení žáhy.Že je původce stres a funguje to asi takto: Při stresu se zvýší napětí svalů, kyselina ze žaludku jde nahoru, odrovná Vám jícní výstelku a vás pálí žáha. Vy si zajdete k lékaři – do lékárny,dostanete pilulku, vodičku,… ta vám zneutralizuje obsah žaludku a vy nemůžete trávit ( jídlo tam zůstává ) dokud se kyselina neobnoví,takže zase bolest břicha - nevolno,těžko…. Navíc Vám pilulka vybije dobré ,, broučky „ ( viz pohádka Byl jednou jeden život ), vás žáha nepálí, máte zamaskované simtomy, nemůžete trávit a máte vybitou žaludeční imunitu,….[/quote]To je zajímavé, nikde jsem sice o tom nečetla, ale svou logiku to má a mám pocit, že stále více lidí má potíže s pálením žáhy, což koresponduje s tím stresem - ten má také čím dál více lidí a jak je známo stres způsobuje různé zdravotní potíže.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2019 © Pálení žáhy.com
Kontakty