Úvod Co když nic nepomáhá?

Co když nic nepomáhá?

Pokud nic nepomáhá a obtíže jsou silné a velmi časté je třeba specializované endoskopické a rentgenové vyšetření.

  • Rentgenové vyšetření - polyká se při něm zvláštní kontrastní látka připomínající sádru, často ovocné příchutě. Vyšetření zkoumá jednotlivé fáze polykacího reflexu a dostatečnost dolního jícnového uzávěru a je zcela bezbolestné.
  • · Endoskopické vyšetření, gastroskopie - je to nepříjemné, leč často nezbytné vyšetření, při němž se polyká tenký kabel, který má na konci malou kameru se světelným zdrojem. Při tomto vyšetření se nejlépe pozná stav jícnu a žaludečního vchodu, někdy se při tom odebírá malý vzorek tkáně k dalšímu vyšetření, což je nebolestivé. Nepříjemné pocity při polykání kabelu tlumí lokální znecitlivění, někde se přistupuje i k celkové anestezii.

Předchozích vyšetření se využívá k účinnější a přesnější léčbě a k vyloučení závažnějšího onemocnění (vřed, karcinom). Pokud to však diagnóza vyžaduje, např. při hiátové kýle, lékař navrhne chirurgické řešení. Většinou se provádí tzv. manžeta okolo spodní části jícnu. Operace se provádí laparoskopicky, takže nevyžaduje velkou operační ránu a rekonvalescence je daleko rychlejší.


Diskuse (2 komentáře)

Jarka, (17. 03. 2010 19:34) Reagovat
nevim jestli si to budou moci ctenari co maji tyto problemy precist.Nevim jak to napsat,kdyz nemam pouzit reklamu.v mem pripade toto jinak nejde.Paleni zahy jsem mela cele dny,po jidle jeste horsi,prisernou pachut v puse.V lekarnach jsem zkusila plno pripravku a nepomohli.Pak jsem si vzpomnela na v mem pripade nekolikrat osvedcene SVEDSKE KAPKY a paleni zahy jsem vyhnala.Mam pouze dobre zkusenosti s ORIGINAL SCHWEDEN BITTER s cervenou peceti.
Marek, (29. 10. 2016 22:25) Reagovat
Přírodní prášky Hercapure odkyseli organizmus a tím to je mě to pomohlo a to jsem měl sakra problém se zahou zabralo to. Po 14 dnech užívání....
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Pálení žáhy.com
Kontakty